Blog

PODSUMOWANIE 40. FORUM COACHWISEMUST HAVE – Coaching dla Liderów i Zespołów

10 październik 2022

Coachwise - warsztaty | szkolenia | coaching

Już za nami świętowanie 40. Forum CoachWise, ale konkurs i szansa na zdobycie nagród nadal trwają!

Tradycja Forum trwa nieprzerwanie od 2008 roku. Już od 14 lat umożliwiamy środowisku HR wymianę wiedzy i dobrych praktyk. 6 października 2022 odbyło się 40 – jubileuszowe Forum CoachWise.

Głównym tematem naszego spotkania było zastosowanie umiejętności coachingowych w roli lidera. O tym, jak wygląda budowanie coachingowego stylu zarządzania w strukturach sprzedaży (nie jest to droga bez wybojów), kto powinien być zaangażowany w projekt (kaskadowanie jest tu siłą) oraz o korzyściach (wymiernych) z wdrożenia opowiadali Mariusz Rejno i Piotr Rezacz z Coca Cola HBC Polska.

Joanna Rada – ceniona ekspertka CoachWise, mistrzyni coachingu zespołowego opowiadała o zastosowaniu tej formy pracy z zespołami. Transformacja i kryzys to najczęstsze powody sięgania po coaching zespołowy. Joanna podzieliła się metodami, z których czerpią w pracy Coachowie, a także narzędziami, które warto stosować w pracy z grupami.

Ostatnią częścią spotkania była debata menedżerska prowadzona przez Pawła Sopkowskiego z udziałem doświadczonych liderów Wawrzyńca SosnowskiegoRoche, Marcina DakowskiegoInPost oraz Pawła BiałkiGartner. Wymiana doświadczeń w zakresie stosowania stylu coachingowego w funkcji menedżera potwierdziła, że ta umiejętność sprzyja pogłębieniu relacji z pracownikiem, daje narzędzia do głębszej pracy nad rozwojem osobistym i zawodowym człowieka. A to, co zwłaszcza w pracy z młodymi, otwartymi ludźmi w elastycznych organizacjach tworzy dodatkowy „klej społeczny”, który ma wpływ na długofalową współpracę i ograniczenie rotacji.

Wracając do konkursu – wiemy,  że nie wszyscy stali sympatycy forum mogli wziąć udział w spotkaniu, zatem przygotowaliśmy konkurs zachęcający do refleksji i wymiany doświadczeń.

Pytanie konkursowe: „Co Ci dało Forum?”

Opisz swoją historię/ doświadczenie. Może wydarzyło się coś ważnego w konsekwencji Forum – refleksje, wdrożenia, nowe przygody zawodowe, cenne znajomości….

➢ Najciekawsze historię nagrodzimy! Do wygrania 1x udział w warsztacie CoachWise na poziomie Essentials dla 1 osoby (np. Zarządzanie stresem i emocjami, CoachWise Coaching Essentials) oraz 1 x udział w programie HR Mentoring Grupowy dla 1 osoby

➢ Będą również dodatkowe nagrody w postaci książek dotyczących rozwoju dla 3 laureatów.

Historie prosimy nadsyłać do 12 listopada 2022 na adres: szkolenia@coachwise.org

Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!

Jeśli podobał Ci się artykuł udostępnij go: