Wydarzenia

08

grudzień

2023

HRM Square „Piękno różnorodności w programie mentoringowym”

Dodany przez: Ewa Dryjańska

CoachWise HR RAZEM HRM Square

W ostatnich latach zyskuje na znaczeniu jako narzędzie rozwijające organizacje i pracowników. Powstały programy mentoringowe dla poszczególnych działów np. dla HRu, marketingu, sprzedaży, IT czy też dla poszczególnych grup w organizacji jak programy mentoringowe dla kobiet czy managerów.

Mentoring został już odmieniony na wszystkie przypadki… Powstaje więc pytanie: czego do tej pory nauczyliśmy się z realizowanych?

Podążając za tą myślą chcemy przedstawić briefing i lessons learnt ze zrealizowanych – w ciągu ostatnich 3. lat – 7. edycji programu „HRM Mentoring Grupowy” organizowanych przez HR RAZEM i CoachWise.

Z naszych obserwacji wynika, że różnorodność jest wartością i siłą napędową i wartośą w pracy we wszelkiego rodzaju zespołach. Jej wartość dostrzegamy również w mentoringu, szczególnie w formule grupowej. Różnorodność może dotyczyć wieku, płci, orientacji seksualnej, pochodzenia, ale jest ona przede wszystkim różnymi perspektywami, które wnosi każdy człowiek. Kiedy różnimy się od siebie ważne jest, abyśmy umieli się ze sobą komunikować. Dlatego też naszą debatę chcemy poświęcić tematowi różnorodności w programach mentoringowych.

Proponujemy następującą agendę:

1. Briefing z programu “HRM Mentoring Grupowy” 20 min

Zespół zarządzający programem “HRM Mentoring Grupowy” Paweł Sopkowski, Irek Zyzański, Joanna Sosnowska i Karolina Brudnicka

  • Jak wyłaniani są HR Mentorzy?
  • Kim są uczestnicy programu?
  • Jak przygotowywać HR Mentorów i Mentee do prowadzenia procesów mentoringowych?

2. Wstęp merytoryczny do dyskusji „Piękno różnorodności w programie mentoringowym” 20 min
Beata Baczyńska, ex. HR Dyrektor HR BP, Orange, HR Mentorka

3. Dyskusja panelowa z HR Mentorami 30 min

4. Dyskusja z uczestnikami 20 min

Do uczestnictwa zapraszamy HR Liderów.