Wydarzenia

23

marzec

2023

ESG: Kapitał ludzki filarem biznesu przyszłości

Dodany przez: Michał Szymański

Kluczowa rola HR w strategii ESG CoachWise HR RAZEM Personel Plus

Co łączy HR z ESG?

Z dnia na dzień rośnie rola HR w budowaniu i wdrażaniu strategii ESG w organizacjach. Kluczowy jest też kapitał ludzki w procesie realizacji tej strategii.

Zarządzanie Kapitałem Ludzkim (HCM) ewoluowało jako istotny element filaru „S” w ramach ESG. Obejmuje różne kwestie związane z zasobami ludzkimi, w tym szkolenia; wynagrodzenia; rotacje, przyciąganie i zatrzymywanie talentów; zdrowie i bezpieczeństwo; równość płac ze względu na płeć; różnorodność oraz kulturę korporacyjną.
HCM jest istotną częścią kryteriów punktacji wiodących agencji ratingowych i wiąże się z nim wiele ryzyk.

ESG nie jest chwilowym trendem, czy przykrym wymogiem. To dla firm długookresowe, strategiczne działania, które mają bezpośredni wpływ na wartość firmy, jej ocenę przez inwestorów, pracowników i konsumentów, dlatego muszą zostać wpisane w jej strategię biznesową.

W kolejnych latach coraz więcej firm zostanie objętych obowiązkiem raportowania. Szacuje się, że nawet 4000 spółek – oznacza to, że należy przygotować swoje organizacje na te zmiany.

Podczas konferencji porozmawiamy m.in. o tym, jak budować skuteczną strategię ESG, jak ważne są działania zespołów HR, jak środowisko pracy i kultura organizacyjna wpływa na ludzi i dlaczego kapitał ludzki jest kluczowy w realizacji założonej strategii. Będziemy też mówić o tym, co się zmieni w obszarze raportowania w „S”, które nadal jest niejednoznaczne.

Więcej informacji o konferencji można znaleźć tutaj: https://lnkd.in/djVTRgnA
Zapraszamy do zapisów: https://lnkd.in/dVfVd3Ep