Rozwój kariery i zmiana zawodowa

Zmiana czy rozwój? A może rozwój to zawsze zmiana? Żyjemy w świecie ciągłej zmiany, która stała się stałym elementem naszej rzeczywistości, tak pewnym, że niekiedy niedocenianym. Bywa, że jest to zmiana, której szukamy – mając na uwadze dalszy rozwój naszej kariery zawodowej lub przeciwnie stajemy wobec konieczności poradzenia sobie w sytuacji niepewności, co do stabilności naszej pracy i przewidująco zastanawiamy się jaką przyjąć strategię. Na ogół wtedy towarzyszą nam decyzje, dylematy, niepewność, pytania o sposoby radzenia sobie. Warto wtedy sięgnąć po sprawdzone narzędzia oswajania zmiany, pracy z przekonaniami, technik podejmowania decyzji, a wszystko to przećwiczone w pracy grupowej, zgodnie z zasadami mentoringu grupowego (peer to peer mentoring).
Mentor podzieli się z Państwem swoim osobistym doświadczeniem zmiany oraz przedstawi
i wyjaśni narzędzia zarządzania zmianą w życiu, zarówno osobistym jak i zawodowym.

PRZYKŁADOWE TEMATY REALIZOWANE W GRUPIE MENTORINGOWEJ

✅ Czym jest zmiana? Jak przebiega krzywa zmiany? Osobiste doświadczenie zmiany.
✅ Praca z przekonaniami. Emocjonalno-behawioralne ABC człowieka wg A. Ellisa – jak myśli wpływają na emocje i zachowanie?
✅ Praca z dylematami. Metoda 6 kapeluszy Edwarda de Bono – skup swoją myśl na jednym aspekcie, spójrz na problem z każdej perspektywy.
✅ Analiza indywidulanych zasobów – jak jest teraz, jak chcę, aby było. Technika skalowania.
✅ Komplementowanie jako technika wzmocnienia pozytywnego. Podejście skoncentrowane na rozwiązaniach, nie na problemie. Wypracowanie własnego rozwiązania, własnej drogi wprowadzenia zmiany w życie.
✅ Przygotowanie do zmiany pracy oraz rozmów rekrutacyjnych
✅ Projektowanie i zarządzanie programami w organizacji

PROFIL UCZESTNITKA

Na temat zapraszamy osoby chcące świadomie zarządzać swoją karierą zawodową, przygotowują się do zmiany pracy lub zarządzają programami rozwojowymi i karierą w organizacji.

SENIOR HR MENTOR/KA

Anna Walczak

Poznaj Senior HR Mentorkę: link

Termin spotkań:

*10 spotkań co 2/3 tygodnie w okresie maj 2024 – grudzień 2024
*Termin i daty spotkań do potwierdzenia z grupą po rozpoczęciu programu

WIĘCEJ INFORMACJI O PROGRAMIE LINK