Blog

„Higiena Myśli” książka Jagody Inglik

29 lipiec 2021

Coachwise - warsztaty | szkolenia | coaching

Po co ludziom coaching i czemu powstała ta książka?

• • •

Coaching jest po to, byśmy zyskali wiarę w siebie i swoją sprawczość. Jest sposobem na uruchomienie wewnętrznej motywacji i wyzwolenie skuteczności, nie zaś drogą do osiągnięcia szczęścia w życiu. Coaching to metoda składająca się z narzędzi sprawdzonych głównie w sporcie i biznesie, dzięki którym ludzie osiągają cele, zwiększają efektywność i pokonują własne ograniczenia. Zadaniem coacha jest nie tylko podsuwanie tych narzędzi, lecz także poszerzanie przestrzeni myślowej, w której można znaleźć rozwiązania i pomysły.

Chcę opowiedzieć, skąd pojawiła się u mnie umiejętność otwierania ludziom tej przestrzeni, ile doświadczeń życiowych za mną, ile obszarów zainteresowań, ile rodzajów zajęć. Z czym musiałam się zmierzyć, żeby zyskać swobodę w każdej rozmowie coachingowej. Co i dlaczego już mnie nie porusza. Jak uczyłam się skupienia uwagi i obecności tu i teraz. Kto i co mnie fascynuje, czemu poświęcam swój czas, aby się doskonalić. W jaki sposób sprawdzam swoje umiejętności. Jak sama codziennie poszerzam swoją przestrzeń, żeby dać innym pełniejszy, efektywniejszy coaching.

Higiena myśli ISBN 9788396013002

Większa świadomość i realny wpływ

Zadaniem coachingu jest budowanie w człowieku wiary w siebie i we własną sprawczość. Praca z coachem pozwala osiągnąć stawiane cele i zrealizować plany. Proces przebiega w sposób metodyczny. Coach jest aktywnym towarzyszem w tej drodze. Pomaga ją przejść, czyli zna- leźć rozwiązanie, ale nie doradza, nie oferuje sprawdzonych metod. Nie mówi, jak ktoś ma myśleć, żyć czy działać.

Piszę do Was, aby wyjaśnić, czym jest profesjonalny coaching i pod- powiedzieć, kto i kiedy może z niego skorzystać. Pragnę odbrązowić mity, rozwiać wątpliwości, uciąć dyskusje skupiające się wyłącznie na złych przykładach czy konfabulacjach. Chcę pokazać, na czym polega coaching i skąd się biorą rzetelni coachowie, których nie wolno my- lić z doradcami, uzdrowicielami lub mówcami motywacyjnymi. Bro- nię niewielkiego grona certyfifikowanych specjalistów pracujących na rzecz rozwoju innych osób wedle określonych zasad i kodeksu etycz- nego International Coach Federation.

Jagoda Inglik ICF MCC Senior Coach, Senior Trener, Mentor i Superwizor CoachWise

Co inni mówią o książce

• • •

Mialam już tę książkę w ręku, czyta się lekko, z uśmiechem, jest pełna osobistych historii i uniwersalnych refleksji, duża dawka inspiracji zdecydowanie nie tylko dla coachów. Wydana pięknie, idealna do fotela z kocykiem. Bardzo polecam. Jagoda gratuluję.

– Bożena Prędkopowicz, Menedżer Akademii CoachWise

Książka niezwykła, prawdziwa, wciągająca! Odpowiada na mnóstwo pytań o coachingu i nie tylko…wspaniałe ilustracje Roberta Żytyńskiego!

– Joanna Małachowska, Menedżer Zespołu ds. Klientów Korporacyjnych CoachWise

Książkę przeczytałam i pewnie jeszcze nie raz przeczytam, czyta się świetnie, przy okazji odbyłam podróż sentymentalna po starej Łodzi. To powinna być lektura obowiązkowa dla każdego coacha, a także dla klientów coachingu. Doskonale wyjaśniasz czym tak naprawdę jest coaching, o co chodzi w prawdziwym coachingu. Polecam każdemu, kogo temat coachingu interesuje.

– Karolina Lewandowska

Zakup książę „Higiena Myśli” Jagody Inglik

Jeśli podobał Ci się artykuł udostępnij go: