Blog

Wywiad z Pawłem Sopkowskim, Prezesem Zarządu CoachWise dla portalu biznesklasa.pl

20 styczeń 2022

Coachwise - warsztaty | szkolenia | coaching

Kilka dni temu mieliśmy zaszczyt udzielić wywiadu portalowi bizneszklasa.pl. Wywiad ten był dla nas kolejną okazją do budowania świadomości na temat prowadzonej przez CoachWise szerokiej działalności rozwojowej kapitału ludzkiego. Choć temat coachingu dość często pojawia się w mediach, wciąż wiele osób nie bardzo wie, co tak naprawdę oznacza i czemu służy. Mnogość „odmian” coachinu wprowadza dodatkową dezinformację. Jako współzałożyciele Izby Coachingu i polskiego oddziału International Coaching Federation, swoją działalność coachingową prowadzimy w oparciu o sprawdzone, międzynarodowe standardy nauczania i etyki zawodowej. Poprzez prowadzenie szkoleń, warsztatów, webinariów oraz usług indywidualnych (Executive Coaching) pracujemy nad zwiększeniem potencjału pracowników i organizacji.

 Coaching w Polsce początkowo wyglądał zupełnie inaczej. Znaczenie tego słowa było zupełnie nieznane, stąd definicje, często bardzo od siebie odległe, rodziły się bardzo obficie. Początkowo powstawało wiele pytań o istotę coachingu, jego cel, wykorzystanie, wartości, skutki stosowania. Dzisiaj większość przedsiębiorców dość dobrze się orientuje czym jest coaching, jednak aby samemu pracować ta metodą, warto skorzystać ze szkoleń i warsztatów organizowanych przez akredytowane szkoły, w tym CoachWise.

Mentoring nie jest tym samym, czym jest coaching. Potencjał tej metody rozwojowej jest znacznie większy, gdyż daje możliwość klientom zaczerpnięcia z wiedzy i doświadczenia Mentora, gdy sami nie posiadają wystarczających zasobów do realizacji celu. Warto zdać sobie sprawę, że poprawa jednego aspektu naszego życia przynosi poprawę innego. Jeżeli poprawimy sytuację zawodową, zyska na tym rodzina i odwrotnie, poprawa jakości życia rodzinnego przełoży się na jakość życia zawodowego. Dzisiejszy świat pędzi w niewiarygodnym tempie i otacza nas tak wiele bodźców, że czasem do skutecznego działania potrzebujemy pomocy drugiej osoby, drugiego umysłu, który odpowiednio nas ukierunkuje. Coaching jest szansą na skupienie się na sobie, na własnych potrzebom. Nie dla siebie i swojego komfortu, ale także dla świata. Analizując sytuację sprzed jeszcze kilkunastu lat, biznes kształtował się zupełnie inaczej., bo inna była sytuacja polityczna, inne zasady rządziły światem, a i my byliśmy młodsi. Dzisiaj świat biznesu jest niesamowicie wymagający, a odpowiedzią na jego potrzeby jest właśnie coaching i mentoring, o którym rozmawiamy w wywiadzie.

 Mamy nadzieję, że rozmowa z naszym ekspertem, Pawłem Sopkowskim, wpłynie pozytywnie na odbiór rozumienia istoty coachingu i roli rozwoju ludzkiego kapitału w dzisiejszym błyskawicznie rozwijającym się świecie biznesu i marketingu. Poruszyliśmy wiele ciekawych kwestii, opowiedzieliśmy nieco o początkach coachingu w Polsce, jego rozwoju i przeobrażeniom. Zwróciliśmy także uwagę na to, jak bardzo ważne są dzisiaj przemyślane, ułożone odpowiednio działania, które w dłuższej perspektywie czasu przynoszą ogromne korzyści.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej szeroko pojętej działalności bądź chcesz wziąć udział w organizowanym przez nas szkoleniu, zapraszamy do zapoznania się z wywiadem, z którego na pewno wyniesiesz coś dla siebie i swojej firmy. Cieszymy się, że temat coachingu, mentoringu, jak i szeroko pojętego rozwoju osobistego zyskuje coraz większą popularność i znaczenie we współczesnym biznesie i marketingu, czego wyrazem jest właśnie ten wywiad.

 Link do wywiadu: https://bizneszklasa.pl/coaching-mentoring-rozmowa-z-wlascicielem-firmy-coachwise-pawlem-sopkowskim-wywiad/

Jeśli podobał Ci się artykuł udostępnij go: