Blog

41. FORUM Praktyków HR | Podsumowanie wystąpienia „Skills4Future – Kompetencje przyszłości – jak przygotować organizację, menedżerów, zespoły?”

20 grudzień 2022

Coachwise - warsztaty | szkolenia | coaching

Podczas 41. FORUM Praktyków HR w wystąpieniu „Skills4Future – Kompetencje przyszłości – jak przygotować organizację, menedżerów, zespoły?” Paweł Radzikowski–  Dyrektor HR i Administracji Volkswagen Financial Services  opowiedział o przygotowaniu i realizacji  zaprojektowanego na lata programu rozwojowego. Pod wieloma względami jest to unikalny program, wynikający ze strategii firmy, uwzględniający kierunki rozwoju pracowników ( m. innymi digitalizację, automatyzację, zwinność, customer experience),  oparty na badaniach naukowych ( m.in. DELab, World Economic Forum). W prezentacji Paweł opowiedział o genezie programu, strategicznej roli HR w planowaniu workforce i dookreśleniu fundamentalnych kompetencji przyszłości.  Kluczowe znaczenie, będą odgrywać kompetencje społeczne i przywódcze, co zostało również wskazane przez Uczestników Forum w badaniu na Mentimeter.

Pierwszym etapem programu był Program Skills4Future –  4 sekrety nowoczesnego menadżera oraz 4 sekrety nowoczesnego pracownika  realizowany we współpracy z Konsultantami i Trenerami CoachWise. Towarzysząca Pawłowi w prezentacji – Jagoda Inglik, wiodąca trenerka programu Skills4Future dzieliła się swoją perspektywą w prowadzeniu programu, reakcjami ekspertów i menedżerów.  

Co zadziało się w wyniku realizacji programu?  Wzrost świadomości pracowników odnośnie zmieniającej się  rzeczywistości,  otwartości na reskilling i upskilling, a także – konkret – wzrost udziału w rekrutacjach wewnętrznych.

Paweł Radzikowski przedstawił kolejne moduły Programu związane z tematami: Business Intelligence, Marketingiem Digitalnym, Skutecznością biznesową. Wieloetapowy program wsparty zadaniami wdrożeniowymi i pracami projektowymi miał wpływ na rekordowy wynik Badania Zaangażowania Pracowników i wynik finansowy!

Paweł Radzikowski w krótkich słowach zapowiedział kolejne etapy w programie, m.in.  – rozwój Liderów Przyszłości.  

Warto posłuchać – nagranie jest już dostępne!

Jeśli podobał Ci się artykuł udostępnij go: