Blog

Posumowanie FORUM: „Najpilniejsze wyzwania HR w sytuacjach kryzysowych”

18 marzec 2022

Coachwise - warsztaty | szkolenia | coaching

16 marca odbyło się Nadzwyczajne Forum CoachWise poświęcone tematowi:
 „Najpilniejsze wyzwania i rola HR w sytuacjach kryzysowych”.

W panelu dyskusyjnym udział wzięło 6 Ekspertów i Dyrektorów HR. Poruszonych zostało wiele ważnych tematów związanych z konfliktem w Ukrainie, na które z pewnością toczą się ożywione rozmowy w każdej organizacji.

👉Jak zadbać o pracowników, aby zachować poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji?

👉– Jak przygotować organizację na realizację celów biznesowych w trudnych realiach?

👉 Jak przygotować firmę do przyjęcia pracowników z Ukrainy?

👉 Jak zabezpieczyć się przed wewnętrznymi konfliktami związanymi z różnicami kulturowymi?

Przed działami HR kolejny okres zmian i wielkich wyzwań – warto poznać opinie i dobre praktyki Ekspertów HR oraz korzystać z nich podczas wypracowywania własnych strategii działania.

ZOBACZ NAGRANIE FORUM

Pobierz obrazkiZuzanna Piasecka, HR Dyrektor | BGK 

„Główną rolą HR jest zadbać o ludzi, którzy są z nami w organizacji, w zespołach, zadbać o nastroje (…) umożliwić ludziom uczestniczenie w różnego rodzaju formach pomocy, wolontariatach jeśli chcą z tego skorzystać. Tak globalnie, jako instytucja, zaangażować się na rzecz pomocy ludziom, którzy przybyli do nas, do Polski i zrobić tyle, ile jest to możliwe i na ile organizację stać (…)”

Pobierz obrazkiMaja Chabińska – Rossakowska, HR Dyrektor | ING Bank Śląski

„Dla nas nieustająco priorytetem powinno być, aby firma zajmowała stabilną pozycje na rynku bo dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy stabilności i poczucia bezpieczeństwa.(…) ludzie są bardzo ważni, ale aby pracownicy mogli pomagać w takim wymiarze, jaki jest dla nich właściwy, żeby organizacja też wcielała różne działania i formy pomocy, bardzo ważne jest dbanie aby poczucie bezpieczeństwa nie zostało zachwiane (…).”

Pobierz obrazkiMarta Florczak, HR Dyrektor, Członek Zarządu | Lidl Polska

„(…) naszym wyzwanie jako HR jest przygotowanie organizacji, również od strony procesów, do przyjęcia dużej grupy obywateli z Ukrainy, którzy będą chcieli u nas podjąć pracę. (…) nie wiemy, ile oni z nami zostaną, więc musimy zapewnić też ciągłość zatrudnienia później na tych stanowiskach. Wyzwaniem jest też pomóc naszym pracownikom w integracji (…) bo my jako Polacy nie mamy takiego doświadczenia jak kraje zachodnie, my się teraz tego uczymy w sposób bardzo przyśpieszony (…).”

Pobierz obrazkiMagdalena Wróbel, Dyrektor HR | KGHM Polska Miedź SA

„(…) po takim pierwszym poruszeniu, wielkiej pomocy i pełnego zrozumienia po stronie nas wszystkich, my już też obserwujemy różne tematy związane z obawami, oczekiwaniami pracowników, ludzie zaczynają komentować, że jest to dla nich jakieś zagrożenie (…) trzeba kłaść trudne tematy na stół i o nich rozmawiać.”

Jeśli podobał Ci się artykuł udostępnij go: