Eksperci

Arkadiusz Klimczak

HR Dyrektor
mBank Czechy i Słowacja

Główne obszary tematyczne:

Wdrażanie programów coachingowych w organizacjach

HR Business Partnering

Szkolenia i rozwój

Doświadczenie pracowników (Total Employee Engagement & Experience)

HR Generalista /HR Menedżer

Równowaga w życiu osobistym i zawodowym

Budowanie zaangażowania

Budowanie zespołów

Empatyczne podejście do pracowników

Zarządzanie w środowisku międzynarodowym


Moje doświadczenie zawodowe:

Jestem szefem HR w czeskim i słowackim mBanku. Posiadam wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu transformacją kulturową, budowaniu HR Business Partneringu, zarządzaniu rozwojem i doświadczeniem pracowników. Na co dzień współpracuję z managerami wyższego szczebla w międzynarodowym i wielokulturowym środowisku. Bez wątpienia pomaga mi w tym moje wykształcenie – jestem antropologiem kultury zatem wiedzę zdobytą w czasie studiów mogę wykorzystywać również w praktyce

W swojej karierze wdrażałem wiele innowacyjnych programów rozwojowych m.in. projekt połączenia banku i firmy telekomunikacyjnej w nowy brand na rynku. Projekt dotyczył jak najlepszego wsparcia celów biznesowych, ale również udzielenia wsparcia pracownikom pracującym pod wysoką presją poprzez interwencje coachingowe.
Więcej o projekcie https://youtu.be/DXZk0KAdYbo?t=1442

Jestem certyfikowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne trenerem umiejętności psychospołecznych, przez wiele lat uczyłem warsztatu trenerskiego i coachingowego w ramach studiów podyplomowych na wielu polskich uczelniach, np. na. Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, Uniwersytecie Łódzkim.

Motywuje mnie, gdy ludzie z którymi pracuję i przebywam rozwijają się, zdobywają nowe umiejętności, próbują nowych rzeczy. Lubię obserwować proces zmiany i chętnie towarzyszę w zmianie.

Uwielbiam uczyć się i inspirować od bardziej doświadczonych osób. Pomaga mi to dostrzegać nowe perspektywy, wymieniać poglądy, widzieć, to czego sam bym nie zobaczył. Dzięki temu jestem w stanie pracować efektywniej, robić ciekawsze rzeczy, inspirować innych ale przede wszystkim zapewnia mi to poczucie tego, że nieustająco się rozwijam.

Moje wartości:

W pracy mentora podążam za naturalnymi potrzebami i talentami mojego partnera/partnerki. Jestem uważny na potrzeby, dyskretne sygnały oraz oczekiwania mentee. Wszystko po to, aby towarzyszyć drugiej osobie w jej przygodzie rozwojowej, aby pomóc komuś rozkwitnąć zarówno na poziomie biznesowym jak i osobistym.

Zainteresowania pozazawodowe:

Dietetyka oparta na dowodach naukowych, kulinaria.

LinkedIn: zobacz profil